Hakkımda

Kağan Yücel 1980 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Atatürk Lisesi'nde eğitim gördükten sonra Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı ve fizyoterapist ünvanını aldı. Birçok sağlık kuruluşunda mesleğine devam ederken bir yandan da hem ulusal hem uluslararası olarak manuel terapi, osteopati, geleneksel Çin tıbbı, hipnoterapi, Kinesiotaping,  Klinishes Patienten Management (KPM - Diferansiyel teşhis ve tedavi yöntemleri), craniosacral osteopati eğitimlerini aldı. Yükseklisans eğitimini Ufuk Üniversitesi'nde tamamlayarak, yine Ufuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek YO bünyesinde akademisyenliğe atandı. Halen Ufuk Üniversitesi'ndeki akademisyenlik görevine devam eden Kağan Yücel, bir yandan da kendi geliştirmiş ve derlemiş olduğu COPH Therapy, Reflexia Refleks Terapi Konsepti ve Migrotaping Terapötik Migren Tedavi Konsepti eğitimlerini kendi kurduğu Physio Academia bünyesinde vermektedir. Aynı zamanda Yolculuk Yoga ve Gelişim Akademisi'nde de Yoga Anatomisi ve Kinezyoloji, Reflexia Refleks Terapi Konsepti eğitimlerini vermektedir. Evlidir. 2 çocuk babasıdır.

 İş saatlerinden arda kalan zamanlarında müzik prodüksiyonu ve serbest grafik tasarımcılık yapmaktadır.

 Anlaşıldığı üzere Kağan Yücel’in eğitim anlamında görsel sanatlarla herhangi bir ilgisi yoktur. Ancak çocukluğundan beri fotoğraf, reklam ve müziğe olan ilgisi en sonunda patlak vermiş ve kendisinin grafik tasarıma yönelmesine sebep olmuştur.

Şu anda 2012 yılında düzenlenmiş olan TSE afiş  yarışmasında 2.’lik ödülüne sahiptir.

Ayrıca Plebeian ve Geceyi Kurtar müzik gruplarında bas gitar çalarak kafasını dağıtmakta ve partisyonları şenlendirmektedir. Şu anda Plebeian ile 2 single ve 1 albüm, Geceyi Kurtar ile de 7 single çıkartmıştır. Tüm bunların haricinde de Gürkan Tümer'le beraber İlişki Doktorları adlı podcast serisini yayınlamaktadır. Yakın zamanda aynı kadroya Yusuf Gencer de eklenecek ve yeni podcast serisi Sayfay Mantarı da yayın hayatına başlayacaktır. 2014 yılında kendi derlemiş olduğu COPH Therapy bütüncül tedavi konseptinin eğitimlerini vermeye başlamıştır. 2018 yılında Physio Academia Eğitim Danışmanlığı'nı kurmuş,  kendi geliştirmiş olduğu Reflexia Refleks Terapi Konsepti ve yine kendi geliştirmiş olduğu Migrotaping Terapötik Migren Tedavisi'nin eğitimlerini vermeye başlamıştır.